Dzień Działacza i Animatora Kultury - zakończenie sezonu

Dodano: 02 czerwca 2022 / Autor: Centrum Kultury Czempiń

W niedzielę, 29 maja świętowaliśmy Dzień Działacza i Animatora Kultury.

Dzień Działacza i Animatora Kultury - zakończenie sezonu

To święto wszystkich, którzy z pasją i oddaniem działają w kulturze, na co dzień zajmują się pracą związaną z jej upowszechnianiem, edukacją kulturalną, organizacją czasu wolnego, wspieraniem i promocją twórczości artystycznej. Planują, przygotowują i organizują różnorodne wydarzenia, animacje, czy też warsztaty.

Zakończyliśmy też sezon zajęć. Bardzo owocny. Pierwszy w nowej siedzibie, w Tlenowni, w nowych pracowniach. Pierwszy z nowymi propozycjami warsztatów. Ale też kontynuacją tych, które od lat są naszą wizytówką i rozgościły się w naszej stałej ofercie.

Do Tlenowni  zaprosiliśmy gości, uczestniczki i uczestników naszych zajęć oraz działających w sekcjach Centrum Kultury Czempiń wraz z rodzinami, by wspólnie celebrować ten dzień. Na scenie sali widowiskowej zaprezentowali się: uczestniczki Akademii Piosenki, pianistki i pianiści, gitarzystki i gitarzyści, Kapela Dudziarska, Orkiestra Dęta PARADA oraz dwie dziecięce grupy taneczne. Pokazaliśmy też krótkie filmy przygotowane przez Pracownię Animacji Poklatkowej. Hol, sala spotkań oraz Pracownia Plastyczna stały się miejscem wystawy, na której można było podziwiać prace stworzone przez uczestniczki i uczestników zajęć plastycznych i Pracowni Ceramicznej. Każda osoba występująca oraz prezentująca swoje prace została obdarowana pamiątkowym ceramicznym medalem.

Nie zabrakło kwiatów i podziękowań dla pracowników oraz instruktorów. I były również życzenia od Burmistrza Konrada Malickiego, który podkreślił, że kultura stanowi niezwykle ważną sferę działalności człowieka. Zauważył, że praca w instytucji kultury wymaga mnóstwa zaangażowania i niejednokrotnie poświęcenia swojego prywatnego czasu. Wręczając kwiaty pracownikom i instruktorom Centrum Kultury Czempiń życzył niesłabnącego zapału, satysfakcji z realizowanych przedsięwzięć, szerokiego grona zadowolonych odbiorców oraz wszelkiej pomyślności.

Na stołach zagościły galaretki, budynie, desery, koktajle owocowe, babeczki, zawijańce z ciasta francuskiego oraz inne przysmaki, czyli poczęstunek, przygotowany przez Centrum Kultury Czempiń.

A zwieńczeniem dnia, był wieczorny spektakl pt. „Przestała już cnota gościć w moim sercu”, w którym zagrały Katarzyna Hohorek i Dorota Antkowiak.

Dziękujemy za wspólne świętowanie, spotkania i rozmowy oraz wszystkie ciepłe słowa pod naszym adresem.