51. Wielkopolski Turniej Dudziarzy

Dodano: 20 września 2021 / Autor: Centrum Kultury Czempiń

51. Wielkopolski Turniej Dudziarzy za nami. Wydarzenie rozpoczęło się w Starym Gołębinie od ogrania pomnika Skrzypka i Dudziarza oraz Mszy Św. w intencji braci dudziarskiej.

51. Wielkopolski Turniej Dudziarzy

Potem Turniej przeniósł się do Kościańskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbył się konkurs kapel tradycyjnych i krótki koncert. Po południu kapele dudziarskie wystąpiły na Zielonym Rynku w Czempiniu, a następnie przeniosły się ponownie do Starego Gołębina. Tu po „Konkursie Młodego Muzyka” w poczet braci dudziarskiej przyjętych zostało ponad dwadzieścioro debiutujących instrumentalistów. Świętowaliśmy również pięćdziesięciolecie działalności twórczej Romualda Jędraszaka, który odebrał odznakę honorową "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego".